Klasy patronackie – przyszłość kształtowana dzisiaj

dodano: 25.09.2019

Klasy patronackie – przyszłość kształtowana dzisiaj

We wrześniu zakład Opoczno rozszerzył współpracę z Zespołem Szkół Powiatowych nr 1 w Opocznie. Otoczyliśmy opieką merytoryczną i praktyczną już 5 różnych klas Technikum, w tym m.in. technik ceramik, technik automatyk oraz technik analityk. Mamy realny wpływ na podnoszenie efektywności kształcenia zawodowego.

W dniu 11 września 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opocznie nastąpiło z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Opocznie uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Powiatowych nr 1 i Opoczno I.

W uroczystości podpisania umowy z ramienia Opoczna I uczestniczyli Dyrektor Zakładu Dominik Piekarski oraz HR Manager Grażyna Żelazowska.

Moment podpisania umowy poprzedzony został wystąpieniami uczestników spotkania, którzy podkreślali, jak ważna jest dziś współpraca Szkół Zawodowych z Pracodawcami w zakresie podnoszenia efektywność kształcenia zawodowego.

Opoczno I obejmuje patronatem uczniów Zespołu Szkół Powiatowych nr 1 w Opocznie już od 2011 r. Ostatnio zawarta umowa rozszerza współpracę o klasy Technikum w zawodach technik analityk, technik ceramik i technik automatyk. Tym samym mamy pod  opieką merytoryczną i praktyczną już pięć różnych klas Technikum, o profilach cennych dla obszaru działalności naszej firmy.

Na okoliczność podpisania umowy, bezpośrednio po zakończonej w Starostwie uroczystości, uczniowie pierwszej klasy Technikum Analitycznego z Zespołu Szkół Powiatowych nr 1, udali się na pierwszą wizytę studyjną do siedziby Opoczna I.

Podczas wizyty uczniowie odwiedzili Zakład Produkcyjny Mazowsze, gdzie zapoznali się z procesem produkcji płytek ceramicznych. Niezwykle cenna dla młodych ludzi, z uwagi na kierunek kształcenia, była wizyta w Laboratorium Zakładu Mazowsze. Technolodzy zaprezentowali uczniom wykonywane przez siebie badania oraz odpowiedzieli na zadawane z ciekawością przez młodych ludzi pytania. Pełną wrażeń wycieczkę po zakładzie zakończył poczęstunek, podczas którego uczniowie otrzymali drobne upominki od firmy.